Прання білизни для лікарень і госпіталів – це особлива послуга. Не секрет, що вимоги до рівня чистоти в операційних, лікарнях та поліклініках вкрай високі. У цих лікувальних організаціях застосовують текстильні вироби з різноманітного матеріалу, кожен із яких передбачає особливий підхід на етапі прання білизни .

Найбільш високі вимоги до білизни у лікарнях та відділеннях інфекційного призначення. Сьогодні пральні комплекси здатні забезпечити високу якість прання постільних комплектів, рушників та лікарських халатів, домагаючись не лише їхньої чистоти, а й повного знезараження.

Як сформувати правильне прання білизни для лікарні

Працівники «Італійської хімчистки» у м. Київ пропонують своїм замовникам конкретний приклад комплектації прального комплексу у шпиталі з виходом чистої білизни 300 кг за зміну.

Сучасні стандарти прання білизни для лікарень

 • слід зазначити, що абсолютно для будь-якого медичного закладу збереження гігієнічної чистоти – найважливіше завдання, тому санітарний стан обладнання, всіх приміщень, постільних комплектів та інших предметів для користування пацієнтами має знаходитися відповідно до норм, що пред’являються;
 • процес знезараження білизни та спецодягу персоналу пов’язаний з певними труднощами, пов’язаними з технічними особливостями та ціновою складовою.

Звичайно, дана проблема могла б з легкістю бути вирішена у разі укладання договору з адміністрацією медичного закладу з будь-якої пральні комерційного призначення.

Але зараз досить складно знайти пральню, яка буде готова проводити прання білизни для організацій охорони здоров’я.

Це тим, що такий процес передбачає дотримання певних санітарних приписів, що, зазвичай, насторожує адміністрацію пральні.

Крім того, в організації може виникнути ризик втрати інших замовників через різні упередження, пов’язані з пранням постільної білизни для лікарень.

Найбільші проблеми у пошуку пральні виникають у туберкульозних диспансерів та лікарняних установ, профіль яких кишкові та крапельні інфекції.

Комплектація прання білизни для лікарні

Невеликий обсяг прання – максимум 300 кг. за робочу зміну.

Зупинимося на питанні зразкової комплектації для пралень, які можуть бути встановлені в лікарнях. Що для цього потрібно:

 • бар’єрна пральна машина;
 • професійний сушильний агрегат;
 • середньоформатна прасувальна ковзанка;
 • прасувальний стіл консольного вигляду;
 • стелажі для зберігання та спеціальний візок для білизни виходячи з особливостей сортування та зберігання.

Обладнання для прання білизни в лікарні

 1. Головне місце у процесі прання лікарняної білизни займає пральна машина бар’єрного типу. Таке обладнання здатне розділяти «чисту» та «брудну» області у пральному комплексі, що особливо важливе для закладів охорони здоров’я, ветеринарних клінік та лабораторій. Слід враховувати, що такі пральні машини випускаються з великим завантаженням – 14 – 16 кг сухої білизни.
 2. Не менш важливу роль у пральні грає прасувальна машина. Залежно кількості білизни їх потрібно від 1 до 2 штук. Ковзанка прасувальна повинна мати такі показники: ширина робочої поверхні – 800-1600 мм, система управління та інші опції залежать від обраної моделі. Можна використовувати аналогову систему керування.
 3. Гладильний стіл консольного типу в кількості 1 шт. з наступними характеристиками: наявність спеціального рукава або пари полиць для рукавів, праски професійного вигляду, з функцією подачі пари, парогенератора.
 4. Додаткові комплектуючі прального комплексу: візки для білизни (4-12 шт. для невеликої пральні), стіл для пакування чистих виробів горизонтального вигляду (1 шт.), стіл пакувальний вертикальний з плічками (1 шт.), стелажі для розміщення білизни (2-10 шт.).

Звертаємо вашу увагу на те, що дані характеристики пральні ми наводимо як приклад і кожна установа може вибрати комплектацію під свої вимоги.

Так два пральні агрегати бар’єрного типу слід монтувати, щоб не допускати простою під час роботи комплексу: одна машина завантажується або розвантажується, а друга – знаходиться в режимі роботи.

Крім того, має місце велика кількість професійних нюансів, які напрацювала « Італійська хімчистка » за час роботи з закладами охорони здоров’я.

Особливості прання білизни для лікарень та госпіталів

Спецодяг та постільна білизна з лікарень після доставки до пральні піддають сортування, складують у візки та відправляють до люків пральних машин бар’єрного вигляду. Важливо, що це стадії проводяться лише у «брудній» зоні.

Прання лікарняної білизни та спецодягу персоналу

 • цей тип пральних машин вбудовується в стіну, що дозволяє брудна білизна завантажувати в одному блоці, а чисте – витягати з машини в іншій кімнаті;
 • стіна, куди монтується пральна машина, може бути виконана з гіпоскартону з обов’язковою ізоляцією за допомогою герметика чи склопакета;
 • тривалість одного прання може змінюватись в проміжку від 40 хвилин до 2,5 годин, все залежить від обраної програми;
 • побутова хімія доставляється шлангами з каністр, розташованих на підлозі, для подачі необхідні спеціальні дозатори, які розміщують на стінах устаткування чи приміщення;
 • після завершення процесу прання білизну відправляють у візок і доставляють у сушильне приміщення, де завантажують у машину для сушіння та запускають її;
 • важливо зазначити, що сушильне обладнання має бути розміщене у «чистому» блоці поруч із пральними машинами;
 • вибір необхідної вологості після сушіння білизни – на розсуд оператора;
 • фахівці «Італійської Хімчистки» проведуть докладну консультацію з усіх технічних питань;
 • прасування постільної білизни для медичних закладів можна здійснювати на різному прасувальному обладнанні, але, слід пам’ятати, що у кожної прасувальної машини свій напрямок роботи, а прасувальних агрегатів з універсальними характеристиками не існує;
 • один із найпростіших варіантів облаштування прасувального комплексу – це прасувальна ковзанка та прасувальна стіл у вигляді консолі;
 • крім того, для процесу прасування виробляються прасувальні каландри, які являють собою досить важку техніку та призначені для обробки великої кількості білизни, прасувальні та карусельні преси та столи, а також пароманекени;
 • Важливо, що ковзанки прасувальні тільки гладять білизну, але не сушать її, на відміну від каландрів для прасування, тому і передбачається етап сушіння постільної білизни;
 • після сушіння, ті вироби, яким потрібне прасування, відправляють на ковзанку (наволочки, простирадла, підковдри);
 • рушники махрові не гладяться, а комбінезони, халати та інший спецодяг гладять за допомогою прасувальних промислових пресів;
 • коли етап сушіння та прасування закінчено, білизну складають за допомогою спеціальних машин – фолдерів, які складують білизну чарками;
 • такі машини використовують, як правило, у великих комплексах, а в невеликих пральнях білизна складається вручну і відправляється на зберігання або упаковку, яку акуратно запаюють у спеціальні пакети з поліетилену за допомогою спеціальної пакувальної машини.

Переваги прання білизни для лікарні в пральні

 • Підсумувавши описану в нашій статті інформацію, можна відзначити, що процес організації відправки спецодягу та постільної білизни закладів охорони здоров’я до пральні – це найефективніше рішення для забезпечення його чистоти та знезараження.
 • Дотримання всіх санітарних вимог у комплексі з рекомендаціями професіоналів пральні забезпечить проведення процесу прання білизни у повній відповідності до протиепідемічних норм.
 • Співпраця з організацією «Італійська Хімчистка», яка працює у Києві, дозволить забезпечити повний контроль за процесом прання та знезараження білизни, а також значно знизить логістичні витрати.
 • Адміністрація медичних організацій може перевірити повний комплекс та технології обробки білизни на відповідність санітарним стандартам та нормам.
 • «Італійська хімчистка» у процесі своєї роботи спирається на індивідуальні потреби та вимоги кожної медичної організації.
 • Важливо, що прання лікарняної білизни в нашій пральні не допускає можливості поєднання цього процесу з пранням побутового чи іншого одягу.
 • Прекрасним варіантом для оснащення пральні в лікарнях може бути професійна пральна машина Reinmaster MB100 із можливим завантаженням білизни до 100 кг та високими показниками зносостійкості.
 • Пральня «Італійська Хімчистка» має повний комплекс технологічних можливостей для того, щоб проводити антибактеріальну обробку та прасування білизни, ґрунтуючись на необхідних протиепідемічних вимогах.

Всі послуги пральні-хімчистки «Італійська Хімчистка» у Києві

Наша компанія надає послуги пральні та хімчистки як для приватних клієнтів, так і для організацій будь-яких форм власності. Форми та способи оплати прання та хімчистки обумовлюються індивідуально.

Телефонуйте, і ми завжди знайдемо взаємовигідні умови для співпраці!


Замовити послугу